loader-image

Sık Sorulan Sorular

– Netco ne zaman kuruldu?

Resmi kuruluş tarihimiz 07.03.2005’dir.

 

– Çizgi film nasıl yapılır merak ediyoruz, misafir kabul eder misiniz?

Netco, sosyal sorumluluk projelerinde, ilköğretim seviyesindeki okul gezileri için size yardımcı olabiliriz.

 

– Gazeteci, üniversite öğrencisi ya da farklı bir meslek sahibi kişi olarak sizinle görüşmem mümkün mü?

Tabi ki evet. Bunun için bize isminizi, mesleğinizi, görüşmek istediğiniz ya da bilgi almak istediğiniz konuyu da içerecek şekilde bir mail hazırlayıp iletişim formu üzerinden temasa geçebilirsiniz.

 

– Sizinle staj yapmak istiyorum bu mümkün mü?

Evet, her zaman mümkün! Bunun için Staj başvuru formunu doldurmanız yeterli. Sizinle mutlaka iletişime geçeceğiz.

 

– Staj için sağladığınız olanaklar nelerdir?

Stajınız için mutlaka kendinize ait bir bilgisayarınız olması gerekir. (Tercihen dizüstü bilgisayarı olması sizin için daha iyidir) Stajerlerimize, uzman ekibimiz tarafından bir eğitmen tahsis edilir ve tüm sorularını cevaplaması sağlanır. İşlenecek konular hoca tarafından anlatılır ve ödevler verilir. Ödevler hem çalışma ortamında hem de mesai saati dışında yapmanız gereken konulardır. Ödevlerin değerlendirilmesi ve kritikleri yapılarak gelişmenize en etkili ve hızlı şekilde yönlendirmeler yapılır. Ayrıca mesai saati içerisinde istediğiniz kadar çay/kahve içebilir, ücretsiz öğle yemeğinden de faydalanırsınız.

 

– Harika bir fikrim var sizinle paylaşabilir miyim?

Üreten insanlar başımızın tacı ancak Netco çoğunlukla kendi fikirlerini geliştirmeyi ve hayata geçirmeyi seviyor. Ama zaman zaman kendisine gelen başvuruları da değerlendirebiliyor. Bunun için bize iletişim formundan, paylaşacağınız fikrinizi de anlatan bir mail göndermeniz yeterli. Mailinizde aşağıdaki basit soruları cevaplamanızı öneririz

  • Projenizi hangi yayıncı kanal için düşündünüz?
  • Sizce projeniz bu kanaldaki hangi yayın kuşağına uygun?
  • Yayınlanacak olan kanaldaki projelerden farkı nedir?
  • Projeden beklentileriniz nelerdir?
  • Projenin amacı ve kazanımları nelerdir?
  • Kendinizi bize tanıtır mısınız? Mesleğiniz, daha önce yaptığınız benzer işler neler?
  • Senaryo ya da hikâyecilik geçmişiniz hakkında bilmemiz gerekenler neler?

 

– Ben ilgili bir üniversitede hocayım, ortak proje geliştirme, mesleki eğitim, iş başı eğitim gibi konularda birlikte çalışabilir miyiz?

Tabiki, öğrenciler, hocalar ve üniversiteler başımız tacıdır. Her türlü işbirliğine sonuna kadar açığız. Bizimle basit bir tanımla yazarak iletişime geçmeniz bunun için yeterli.

 

– Tiyatro gösterileri, sahne oyunları hakkında nerede ne zaman oluyor?

Bunun için Etkinlik linkini takip etmeniz yeterli, ayrıca Biletix online bilet satış mağazalarından yada etkinlik ilanını gördüğünüz yerde gişelerden bilet alabilir ve etkinliklere katılabilirsiniz. Ayrıca alışveriş merkezlerindeki ücretsiz etkinlikler de yine Etkinlik linkinden ve bulunduğunu yerdeki ilan ve reklamları takip ederek ulaşabilirsiniz.

 

– Lisanslı ürünlerinizi almak istiyorum ama bulamıyorum? Ne yapmalıyım?

Lisanslı ürünler anlaşmalı mağaza ve satış noktalarında bulunmakta. Bulunduğunuz yerde bu ürünlere ulaşamıyorsanız lütfen bize ulaşın. Biz satış noktalarıyla ilgili hızlı bir çalışma yapabiliriz. Eğer bulunduğunuz yerde bir satış noktası yoksa internet satışlarını takip etmelisiniz. Çok yakında tüm lisanslı ürünlerimizi internet üzerinden alabileceğiniz de bir alışveriş sistemini sizinle paylaşacağımızdan emin olunuz.