loader-image

Netco' nun hikayesi ...

Her şey hayal kurmayla başlar ve bir anda sen dünyayı değiştirmeye kalkarsın.

2005 yılında kurulan şirketimiz NETCO Animasyon Prodüksiyon Ltd. Şti., bilgisayar, network ve internet teknolojileri alanlarında hizmet vermeyi amaçlayarak ticari hayatına başlamıştır.

2009 yılından itibaren 2boyutlu ve 3boyutlu animasyon, motiongraphics, çizgi film ve simülasyon ağırlıklı olmak üzere artırılmış ve sanal gerçeklik, oyun tasarımı gibi bir çok disiplini içinde barındıran işler üretmeye başlamıştır.

Ticari anlayışını, teknik altyapı ve personel yapısı ile giriştiği her yeni teknoloji alanında bir çok başarıya ulaşan şirketimiz, olgunlaşma sürecini birbiriyle ilintili iş kollarını aynı anda yürüterek tamamlamıştır.

2009 yılından itibaren tamamıyla CG alanında iş üretmeye başlayan şirketimiz bu alanda hizmet üretmeye de devam etme kararı almıştır.

2009-2013 yılları arasında, mimari animasyonlar ile endüstriyel simülasyonlar üretmiştir.

2013 yılında TRT Çocuk kanalında yayın hayatına başlayın Elif’in Düşleri çizgi filmi ile çizgi film üretmeye de başlayan şirketimiz, 2017 yılında Emiray ve 2018 yılında da “Şeker Hoca” ve “Elif ve Arkadaşları” çizgi filmleri ve yapımcılığını yaparak yapımcılık hayatına devam etmiştir.

Yenilikçi tasarım ve ileri teknoloji kullanmasıyla hem film üretim tarzı hem de sanat anlayışı bakımından kendisini sürekli yenilemeye çalışan, özgünlüğünü hem fikirsel hem de çizgisel manada korumayı ilke edinmiş firmamız, üzerinde çalıştığı yeni projelerde de bu özelliğini korumay akararlıdır.

Bizim için önemliler...

Eşsiz yaratıcının izniyle…

Bizimle bir bağ kurun

her yerde olmaya çalışıyoruz!