loader-image
Elifin Düşleri

Yayıncı : TRT Çocuk

Bölüm – Süre : 49 Bölüm – 10 dk.

Hedef Kitlesi : 3-6 Yaş Grubu

Yayın Tarihi : 21 Mart 2015

Elif’in Düşleri

Elif 4-5 yaşlmarında bir kız çocuğudur. Bir gün sofradaki yemekten hoşlanmayınca babası onunla bir oyun oynamaya başlarlar. Babası ona sebze ve meyveleri nasıl tanıyabileceğinin yolunu gösterir. Elif o günden sonra hayal dünyasında meyve ve sebzelerle konuşur ve onları yakından tanır.Trt Çocuk ekranlarında yayınlanan olan yapım 3boyutlu animasyon ve 2boyutlu animasyonlarla zenginleştirilmiş güzel bir yapım. Çocuklarınız yemekten hoşlanmıyorsa onları Elif’le tanıştırın.

Elif’in Düşleri çizgi filmi; çocukların öğrenme ve araştırma içgüdülerini, hayal güçlerini ve düşünsel ufuklarını geliştiren bir yapıya sahiptir. Film ile çocukların hem meyve sebzelerle olan ilgisi hem de sevgisini artacak, animasyonun gücünü kullanarak çeşitli benzerlik ve çağrışımlarla da hayvan ve eşyalarla ilişki kurması sağlanmaktadır. Çocuklar, şekil benzerliği, fayda-zarar ilişkisi başta olmak üzere farklı ilişki şekillerini de öğrenmektedirler. Bu onların daha somut bir dünyada eliyle ulaşabileceği bu sebze-meyveleri farklı bir gözle değerlendirme ve keşfetme yeteneğine ulaştırmaktadır. Ayrıca sebze-meyveleri oyunları içinde kullanarak zararlı olabilecek ve petrol üretimi birçok oyuncağın da yerine geçebileceğini göstermektedir.

Çocuklarımızın tükettiğimiz sebze ve meyveleri daha yakından tanımalarını ve onların kendilerine nasıl yarar sağladığını öğrenmeleri önemli bir kazanımdır. Diğer taraftan yemek istemedikleri bir sebze-meyveyi her anne-baba bir şekilde oyunlaştırarak yedirmeye çalışmakta. Elif’ in düşlerinde yer alan yemek ve yediklerimizin faydaları çocuklara sevdirilecek bir tarzda anlatılmaktadır. Sebze ve meyvelerin eşya-hayvan gibi karakterlere benzerken oluşacak hikâyelerin özgün, eğitici ve eğlendirici olmasına dikkat edilmektedir.

Genelde her şeyin kendine has doğal yaratılışında daha güzel olduğu ve bir şekilde onlardan faydalanmanın gerektiği ve insana olan yarar ve katkıları basit ve anlaşılır bir dille canlandırılmaktadır.

VİDEO

vimeo banner
Round
vimeo banner
Round

GÖREV ALANLAR

YAPIMCI
 İSA DOĞMUŞ

 

YÖNETMEN
KENAN AKTAŞIN – MEHMET VARIŞ KAYA

 

SENARYO
TUBA KUMAŞ – ÖZGE SUNAR – VARIŞ KAYA – FİLİZ ALTUN

 

MÜZİK VE SES EFEKT
NEŞE ÖZDEMİR

 

SES SANATÇILARI
ECEM KARABULUT – ELİF GİZEM AYKUL – ELİFCAN Küçük – BUĞRA KOCATEPE – KARTAL TÜRKOĞLU

 

EDİTÖR
SAFİTE HACIÖMEROĞLU

 

SANAT YÖNETMENİ
MUTLU KILIÇ

 

KONSEPT VE KARAKTER TASARIM
HÜRCEM KÜÇÜKDOĞAN

 

KARAKTER RİG
M. ABDÜLHAKİM YAZICI – GÜRKAN YILMAZ

 

MODELLEME
MAHMOOD ATASHİ – SELİM AKTAŞIN

 

SAYISAL GÖRSELLEŞTİRME
ÖMÜR ELBİSTANOĞLU – FAZLI TELCİOĞLU

 

CANLANDIRMA
MEJAR HASAN – ABDÜLHAKİM YAZICI – MAJDY HASAN – İSMAİL ENES SELVİ – SEFA ÇELİK – HASAN TAHTA – ÖMER FARUK ÖZLEM – NART HAJ HASAN – FATİH KESKİN – BORA ÖZTÜRK – SENEM YOZGAT

 

TEKNİK YÖNETMEN
M. ABDÜLHAKİM YAZICI

 

GRAFİK ANİMASYON
EKREM AKTAŞIN – BERKAN ALKAN

 

KOMPOZİT SÜPERVİZOR
SAFA MURAT

 

TEKNİK SORUMLU
FATİH KESKİN

 

 

KOMPOZİT – KURGU
ALİ KEMAL POLAT – EKREM AKTAŞIN

 

İLETİŞİM SORUMLUSU
AHMET UYAR